Kwota dofinansowania: 299 999,20 zł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu zrealizował projekt „Zakup sprzętu i aparatury” w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego. Dzięki dotacji Ministerstwa Zdrowia, nasz Szpital wzbogacił się o nowoczesną aparaturę, która znacząco podnosi jakość opieki nad pacjentami, zwłaszcza na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii.
W ramach projektu zakupiono:
- Platformę do neuromonitorigu i oksymetrii: Jest to innowacyjne urządzenie, które umożliwia precyzyjne monitorowanie utlenowania krwi pacjenta w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w opiece nad pacjentami w stanie krytycznym. Połączenie tej funkcji z monitoringiem EEG pozwala na pełną kontrolę nad funkcjami mózgu i układu oddechowego oraz głębokością sedacji co znacząco poprawia bezpieczeństwo pacjentów wymagających intensywnej terapii.
- Łóżko do oddziału intensywnej terapii z wagą: Nowoczesne łóżko, z wbudowaną wagą, które pozwala na dokładniejsze monitorowanie bilansów płynowych i obrzęków. Dodatkowo funkcja obracania na boki i obniża ryzyko odleżyn a kieszeń, w której można umieścić kasetę RTG zmniejsza częstość zmian pozycji pacjenta, zwłaszcza urazowego i towarzyszących temu komplikacji.
- 3 sztuki kardiomonitorów do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii: Nowoczesne kardiomonitory to urządzenia, które umożliwiają stałą kontrolę parametrów życiowych pacjentów, takich jak ciśnienie krwi, tętno, saturacja i inne kluczowe wskaźniki. Dzięki tym monitorom personel szpitala może natychmiastowo reagować na zmiany w stanie zdrowia pacjenta.
Całkowita kwota projektu: 332 143,20 zł
Kwota dofinansowania otrzymanego z Ministerstwa Zdrowia: 299 999,20 zł
Środki własne: 32 144 zł
Dzięki nowemu sprzętowi nasz Szpital zyskał narzędzia, które umożliwiają szybsze i dokładniejsze diagnozowanie oraz skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w najcięższych stanach. Wprowadzenie nowoczesnych urządzeń przyczynia się do:
- Zwiększenia precyzji diagnozowania i monitorowania stanu pacjentów.
- Skrócenia czasu reakcji personelu medycznego w przypadku nagłych zmian w stanie zdrowia.
- Zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów wymagających intensywnej terapii.
- Wspomagania identyfikacji, diagnostyki i przygotowania dawców narządów i tkanek.
Dzięki realizacji zadania „Zakup sprzętu i aparatury” w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego, nasz Szpital zyskał kluczowe wyposażenie, które wspiera naszą misję zapewnienia najwyższego standardu opieki medycznej. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu w program, który wspiera szpitale z największą aktywnością donacyjną w latach 2022-2023, co pozwala na dalszy rozwój naszej placówki i poprawę jakości leczenia oraz zwiększa istotnie aktywność donacyjną.
Jesteśmy dumni, że możemy oferować pacjentom coraz lepsze warunki leczenia, a także wdrażać innowacje w opiece zdrowotnej, które mają bezpośredni wpływ na poprawę wyników leczenia oraz szeroko pojętą opiekę nad pacjentem.