https://www.traditionrolex.com/4https://www.traditionrolex.com/4Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy II etap 2023 - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy II etap 2023

17.05.2023

Kwota dofinansowania: 473 083,43

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu realizuje projekt pn. "Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu poprzez modernizację stanowisk pracy oraz szkolenia edukacyjno-informacyjne – etap II”.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki uzyskaniu dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie: 8.3.2. Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej.

Całkowita kwota projektu: 556 568,75 zł w tym:
85% Europejski Fundusz Społeczny - 473 083,43 zł,
15% wkład własny Szpitala -  83 485,32 zł.

Okres realizacji projektu: 01.03.2023 r. – 11.09.2023 r.

Celem głównym projektu jest eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz poprawa ergonomii, dzięki zastosowaniu ponadstandardowych rozwiązań. Sposobem na osiągnięcie celu głównego projektu jest poprawa warunków i komfortu pracy wytypowanej grupy docelowej, tak aby ułatwić jej pozostanie w zatrudnieniu z zachowaniem dobrego stanu zdrowia.

Projekt obejmuje realizację 2 zadań:

• Wsparcie dla pracowników w zakresie poszerzania wiedzy na temat zdrowotnych czynników ryzyka oraz działania prewencyjne ograniczające zagrożenia w miejscu pracy wynikające ze zdiagnozowanej potrzeby wsparcia – etap II;
  • Doposażenie miejsc pracy w elementy poprawiające warunki i komfort pracy pracowników poszczególnych grup zawodowych - zwiększenie ergonomii stanowisk pracy – etap II.

Projekt zakłada udzielenie wsparcia 125 pracownikom (83 kobietom i 42 mężczyznom), w tym 63 osobom w wieku powyżej 50 roku życia.