Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Czym się zajmujemy?
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej posiadającym osobowość prawną. Podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Śląskiego. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu udziela świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawie zdrowia oraz podejmuje inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonywania. Szpital zajmuje się również promocją zdrowia.
Do naszych zadań należy:
• udzielanie stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych
• ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych
• prowadzenie działalności diagnostycznej
• świadczenie usług farmaceutycznych
• banku krwi
• działań z zakresu zdrowia publicznego
• promocja i edukacja zdrowotna
Placówka uczestniczy w realizacji zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, w tym wdrażaniem nowych technologii medycznych oraz metod leczenia. Współpracuje ze szkołami i uczelniami przygotowując uczniów i studentów do wykonywania zawodu medycznego, uczestniczy w kształceniu osób wykonujących zawody medyczne. Szpital realizuje także zadania związane z obroną cywilną, sprawami obronnymi i ochroną ludności.
Sprawy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, można załatwić przez:
• pocztę tradycyjną na adres:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
ul. Al Legionów 10 41,902 Bytom
• osobiście w Kancelarii Głównej Szpitala wejście od ul Alejii Legionów 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:35 do 15:05. Kancelaria Główna znajduje się na parterze po lewej stronie przed wejściem na schody prowadzące na I piętro budynku administracji (budynek oznaczony literą E)
• kontakt telefoniczny na numer: 32 396 4507
• korespondencję elektroniczną na adres e-mail: szpital@szpital4.bytom.pl
• poprzez platformę e-PUAP
Adres skrzynki: /WSZS_BYTOM/SkrytkaESP
Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. Usługa wymaga internetu i konta w ePUAP
• osobisty kontakt z pracownikiem Szpitala w godzinach pracy od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:05 godz.
W przypadkach pilnych, zagrażających życiu i zdrowiu należy kontaktować się pod czynnym 24 godziny na dobę numerem alarmowym
Izby Przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu: 32 396 41 22
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami niezbędne do wejścia na teren Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu
Wejście do zespołu budynków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu znajduje się od strony Aleji Legionów 10 oraz od strony Placu Rodła.
Dostęp do Izby Przyjęć możliwy jest z poziomu parkingu przez drzwi uchylne – kontakt z obsługą poprzez zamontowany domofon. Wejście do pozostałych oddziałów możliwe jest poprzez boczne wejście do budynku B część wysoka - wyposażone w platformę podjazdową umożliwiającą wjechanie wózkiem inwalidzkim lub wejściem głównym Aleja Legionów, w którym istnieją bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową w postaci krawężników i nierównościami w powierzchni chodnika.
Poprzez system korytarzy znajdujących się na poziomie piwnic możliwa jest komunikacja z wszystkimi budynkami Szpitala.
Wszystkie oddziały szpitalne wyposażone są w toalety dla osób niepełnosprawnych.
Dźwigi szpitalne posiadają klawisze z systemem oznaczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
Przed szpitalem od al. Legionów i od Placu Rodła są wyznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Szpital nie jest wyposażony w pętle indukcyjne.
Na terenie szpitala nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego/przewodnika w uprząż z oznakowaniem pies asystujący/pies przewodnik, oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego/przewodnika i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies również musi mieć założony kaganiec. Osoba z niepełnosprawnością jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego/przewodnika.
Osoby mające trudności w komunikowaniu się mogą załatwić sprawy w szpitalu przy pomocy asystenta. Asystentem może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną. Zadaniem asystenta jest załatwianie spraw w szpitalu. Asystent nie jest zobowiązany do przedstawiania dokumentów potwierdzających znajomość polskiego języka migowego PJM, systemu językowo-migowego SJM ani sposobu komunikowania się osób głuchoniemych SKOGN.
W Szpitalu istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego. Należy powiadomić placówkę na 3 dni przed planowanym przybyciem do szpitala. Zgłoszenie prosimy wysłać na adres: szpital@szpital4.bytom.pl podając swoje dane osobowe.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne w celu złożenia powiadomienia o zapewnienie usług tłumacza języka migowego, aczkolwiek odmowa ich podania przez Wnioskodawcę uniemożliwia jego rozpatrzenie przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu.
Kontakt:
Organ nadzorujący: Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu
Adres: Al. Legionów 10, 41-902 Bytom
E-mail: szpital@szpital4.bytom.pl
Informacja o szpitalu plik odczytywalny maszynowo - nowe okno doc
Informacja o szpitalu plik odczytywalny maszynowo - nowo okno plik pdf