Aktualności

Szpital otrzymał od Fundacji Rak’n’Roll! 6 foteli do chemioterapii.

19.01.2024

Pacjenci onkologiczni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu mogą łatwiej przechodzić leczenie. Oddział Onkologii Klinicznej został wyposażony w 6 nowoczesnych foteli do chemioterapii. Sprzęt o wartości 60 000 zł kupiła Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Sfinansowała go Fundacja Alior Banku.

W ramach trzeciej edycji wyzwania charytatywnego „Chodźmy razem” ponad 520 pracowników Alior Banku przez cały październik w 2023 roku poprzez różne aktywności fizyczne m.in. spacerowanie, bieganie czy jazdę na rowerze walczyło o kilometry wymienne na złotówki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczestników akcji Fundacja Alior Banku zebrała łącznie 60 000 zł na wsparcie działań Fundacji Rak’n’Roll. Środki zostały przekazane na zakup nowoczesnych foteli do chemioterapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.


Działalność dobroczynna jest fundamentem powstania i funkcjonowania Fundacji Alior Banku. Nasi pracownicy zawsze w pełni angażują się w kolejne akcje charytatywne i chcą być częścią organizacji, która im to umożliwia. Wspieramy, jak możemy, podczas zbiórek, poświęcając czas na wolontariat czy zbierając kilometry. W październiku po raz kolejny dołączyliśmy do wyzwania „Chodźmy Razem”. Tegoroczny wynik akcji pozwolił na zakup specjalistycznych foteli, które wesprą leczenie pacjentów onkologicznych szpitala w Bytomiu. Niestety, ale choroby nowotworowe dotykają coraz większą część społeczeństwa, dlatego też po raz kolejny postanowiliśmy okazać wsparcie Fundacji Rak’n’Roll. Podziwiamy wielką wolę walki wszystkich chorych i wierzymy, że będzie to kolejny krok do zdrowia – mówi Aneta Różańska – Prezes Zarządu Fundacji Alior Banku.


Jedni chodzili, biegali i jeździli po to, żeby inni mogli usiąść. Jest nam niezmiernie miło, że wspólnymi siłami możemy pomóc w stworzeniu bardziej komfortowych warunków dla pacjentów leczących się onkologicznie w szpitalu w Bytomiu – podsumowuje Dorota Nawrocka z Fundacji Rak’n’Roll.


Fundacja Rak’n’Roll wsparła pacjentów bytomskiego szpitala już wcześniej – pod koniec 2023 roku na Oddziale Onkologii Klinicznej, w Poradni Onkologicznej i Poradni Żywieniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu pojawiły się „Biblioteczki Rak’n’Rolla” – regały z książkami, których czytanie w trakcie przyjmowania chemioterapii lub czekania na wizytę lekarską pozwala odsunąć myśli od choroby.


Wojciech Michalik, dyrektor placówki, nie ukrywa, że ma nadzieję na dłuższą współpracę z Fundacją Rak’n’Roll. Różnorodność akcji organizowanych przez fundację i pomysłowość członków Rak’n’Rolla robią wrażenie. Będzie nam miło częściej gościć w naszym szpitalu fundację, która propaguje wiedzę o chorobach nowotworowych, realizuje akcje profilaktyczne i namawia osoby, które przeszły chorobę, do powrotu do codziennych aktywności – mówi dyrektor.

 

Fundacja Rak’n’Roll (pełna nazwa: Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!) została założona w październiku 2009 roku. Zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Pomaga leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością pomimo choroby, wspiera zarówno pacjentów, jak i ich bliskich. Zachęca także do podejmowania wyborów służących zdrowiu oraz potwierdzania go w regularnych badaniach.


Fundacja Alior Banku od maja 2022 roku prowadzi działania edukacyjne i pomocowe zgodne z celami ESG. Wspólnym mianownikiem działań Fundacji Alior Banku jest człowiek. Fundacja chce, aby jej działalność dawała dużo dobrego społeczeństwu i reprezentowała wartości, z których wszyscy będą dumni. Jej celem jest działalność w różnych obszarach, takich jak ochrona zdrowia, edukacja, ekologia, kultura, sport i działalność społeczna.


Oddział Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu przyjmuje 6000 pacjentów rocznie. Z kolei Poradnia Onkologiczna udziela 5500 porad. Co roku do bytomskiego szpitala zgłasza się ok. 650 nowych pacjentów chorych na raka.

Kontakt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Al. Legionów 10, 41-902 Bytom