Przygotowania do otwarcia pracowni angiografii

22.03.2023

Ekipy remontowe pracują pełną parą, bo już za kilka tygodni w tych pomieszczeniach stanie nowy angiograf. To dla naszego szpitala bardzo ważna inwestycja, ze względu na wielospecjalistykę. W pracowni angiografii zaopatrywani są pacjenci oddziałów: kardiologii, chirurgii naczyniowej, neurologii i neurochirurgii.

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów Bytomia i okolic, drugi angiograf to konieczność. Tym bardziej, że jesteśmy jednym z 24 w kraju centrów udarowych leczących ostry udar niedokrwienny za pomocą trombektomii mechanicznej.

Budowa drugiej pracowni angiografii jest częścią dużej (wartej ponad 6 mln zł) inwestycji, w ramach której do innych pomieszczeń zostanie przeniesiona pracownia endoskopii, bank krwi i cześć laboratorium.