Bank Krwi w nowych pomieszczeniach

23.03.2023

Na parterze budynku A3 trwają przygotowania do otwarcia drugiej pracowni angiografii. W ramach tej inwestycji, musieliśmy przenieść Bank Krwi do innych pomieszczeń. Są one już wyremontowane i można w nich pracować.

Przy okazji zachęcamy Was do oddawania krwi. To najcenniejszy płyn, którego nie można wyprodukować i niczym zastąpić.

W najbliższą sobotę, 25 marca (od 10.00 do 14.00), ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanie przy centrum handlowym przy Al. Nowaka Jeziorańskiego 25. Bytomski, terenowy oddział Centrum znajduje się w Szpitalu nr 1 przy ul. Żeromskiego. Tam możecie oddawać krew od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 13.30.

(Budowa drugiej pracowni angiografii jest częścią wartej ponad 6,5 mln zł inwestycji, w ramach której do innych pomieszczeń zostanie przeniesiona pracownia endoskopii, bank krwi i część laboratorium. Jej otwarcie planowane jest na przełom maja i czerwca tego roku).