Projekt badawczy PDF Drukuj Email

Po 2 latach starań ruszamy z projektem badawczym

Nasz Szpital jako jeden z nielicznych w Polsce wykorzystuje szansę włączenia się w światowe trendy i rozwój nowoczesnej implantologii. Od stycznia 2010 Oddział Neurochirurgii i Neurotraumatologii, Zakład Radiologii oraz firma LfC wdrażają projekt badawczy współfinansowany przez Unię Europejską pt: „Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno – neuro - mięśniowego człowieka”.

Jego interdyscyplinarny charakter obejmuje szereg zagadnień inżynierskich, bioinżynierskich i pre-klinicznych. Program wymaga także wieloośrodkowej współpracy badawczej pod okiem Komisji Bioetycznej. Zostaną opracowane nowe metody badawcze złożone z implantu, narzędzia chirurgicznego i techniki wszczepiania, co pozwoli na nowoczesne, kompleksowe leczenie pacjenta w rozumieniu medycznym a także psycho – społecznym.

W efekcie końcowym innowacyjne technologie chirurgicznego leczenia dysfunkcji kręgosłupa o niewystarczającym dotychczasowym wspomaganiu nabiorą międzynarodowego znaczenia.

Kierownikiem badań jest dr n. med. Jerzy Pieniążek, w skład medycznego zespołu badawczego wchodzą: dr n. med. Anna Dobkiewicz, lek. med. Jacek Trompeta i lek. med. Michał Bednarek. Całością projektu kieruje i koordynuje dr inż. Lechosław Ciupik.

Dotychczasowe osiągnięcia naszych neurochirurgów oraz współpraca z inżynierami z Zielonej Góry pozwalają z optymizmem oczekiwać ukończenia badań. A my życzymy zespołowi dalszych sukcesów gratulując zarazem podejmowania coraz to nowych wyzwań.