Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”


Zakład Radiologii Drukuj Email

Kierownik - lek. Marcin Trzepaczyński

Kierownik Zespołu Techników: Hanna Flak

Pielęgniarka Koordynująca: mgr Anna Kropska

tel. 32 281 02 71 do 77 wew. 4100 lub 32 396 4100 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Zakład dysponuje:
Pracownią naczyniową diagnostyki i zabiegów endowaskularnych
Pracownią tomografii komputerowej
Pracownią USG

Pracownią radiologii klasycznej

 

 

Nowoczesny tomograf komputerowy  to wielowarstwowy spiralny skaner do skanowania całego ciała, gwarantujący możliwość szybkiej i dokładnej diagnostyki obrazowej na najwyższym poziomie. Posiada unikalne technologie, pozwalające na obrazowanie wszystkich wewnętrznych organów pacjenta.

 

 

Nowy tomograf komputerowy przyśpiesza możliwość diagnozowania pacjentów, szczególnie w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Do największych zalet  można zaliczyć m.in.: zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta poprzez redukcję dawki promieniowania oraz zmniejszenie ilości podawanego kontrastu, nieinwazyjną ocenę zmian, możliwość otrzymania obrazów o wysokiej rozdzielczości przestrzennej, wykonywanie pomiarów objętościowych.

 

 

 

Termin badania można ustalić w rejestracji ogólnej Zakładu Radiologii pod nr tel. (32) 3964104.

Badanie mammograficzne można wykonać po 35 roku, nie wymaga żadnego przygotowania. Badanie trwa około 15 minut i polega na wykonaniu 4 zdjęć ( po 2 projekcje każdej piersi). Mammograf obsługiwany jest przez przeszkolony personel techników ( kobiety) a badania opisywane są przez lekarzy mających doświadczenie w diagnostyce chorób piersi. Wyniki badania do 24 godzin po wykonaniu badania.

Badania wykonywane są dla pacjentów hospitalizowanych w tutejszym szpitalu oraz kierowanych przez lekarzy przychodni. Istnieje możliwość podpisania umowy z zakładami pracy na badania mammograficzne w ramach badań okresowych lub akcji profilaktycznych dla pracowników. Wykonujemy również badania pacjentkom z gabinetów prywatnych .

Zapraszamy wszystkie panie, które chciałyby się zbadać mimo, że nie odczuwają żadnych dolegliwości ze strony piersi jak i panie, które wyczuły w piersi zmianę – nie każda jest nowotworem złośliwym!