Zakup sprzętu do diagnostyki i leczenie raka płuca PDF Drukuj Email

Zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia raka płuca został dofinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach wieloletniego programu pn.: „Narodowa Strategia Onkologiczna” na lata 2020-2030.

Zadanie pn.: „Zakup sprzętu do diagnostyki i leczenie raka płuca.”

Wartość inwestycji:  1 346 729,61 PLN

Wartość dofinansowania Projektu:  1 344 269,61 PLN

Wkład własny: 2 460,00 PLN

Zakup dofinansowany z budżetu państwa w roku 2021.

Opis projektu:

Oddział Chorób Płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu w ramach programu „Narodowa Strategia Onkologiczna” otrzymał nowoczesny sprzęt do diagnostyki nowotworów i innych schorzeń układu oddechowego. Oddział diagnozuje około 500 chorych rocznie. Wideobronchoskop, EBUS z wysokiej klasy ultrasonografem pozwala na kompleksową, szybką oraz małoinwazyjną diagnostykę, co wpływa na komfort pacjentów, daje możliwość natychmiastowego podjęcia leczenia oraz ułatwia pracę pulmonologom. Sprzęt umożliwi również wykonanie większej ilości badań dziennie. Rak płuca zajmuje pierwsze miejsce w zachorowaniach na nowotwory złośliwe u mężczyzn, a drugie u kobiet.  W umieralności z powodu nowotworów złośliwych, rak płuca wyprzedził u kobiet nowotwory piersi.