Oddziały
Neurochirurdzy mają nowy stół PDF Drukuj Email

 

Wygoda dla pacjenta i operatorów, kontrola radiologiczna, wszechstronny, łatwy w obsłudze, mobilny – to zalety nowego stołu PST 500 Trumpf Hill-Rom, na którym od niedawna operują neurochirurdzy. Zakup sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 

Zaletą nowego stołu jest m.in. nowoczesny system materacy dopasowujący się do ciała pacjenta, pozwalający lepiej tolerować, nierzadko, wielogodzinne operacje, podczas których pacjent przebywa w wymuszonym ułożeniu. Pacjent neurochirurgiczny, w zależności od choroby, często wymaga ułożenia w specyficznych warunkach. Przygotowanie go do operacji bywa czasochłonne i wymaga pracy zespołowej neurochirurgów, anestezjologów i pielęgniarek.

 

Nowoczesne automatyczne sterowanie modułami stołu, pozwala dopasować się do różnych typów i pozycji operacyjnych. Dzięki przeziernym segmentom (blatom) można zastosować dokładną, śródoperacyjną kontrolę radiologiczną. Ma to kolosalne znaczenie przy zabiegach minimalnie inwazyjnych, zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Stół wyposażony jest także w akcesoria pozwalają na operacje zarówno mózgowia jak i kręgosłupa.

 

Koszt: ponad 342 tys. zł. (340 tys. zł – dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, 2360 zł – wkład własny szpitala).