Rozpoczęły się szczepienia w WSS nr 4 PDF Drukuj Email

Wojciech Michalik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, pierwszym zaszczepionym przeciwko COVID-19 w „Czwórce”. Dać przykład to najlepsza zachęta do szczepień. To od naszej postawy zależy, jak szybko wrócimy do życia sprzed epidemii – podkreśla dyrektor. Pierwsze dawki szczepionki otrzymało dziś 25 osób, kolejne 50 zostanie zaszczepionych do końca grudnia.

W następnym tygodniu, od 4 do 8 stycznia szczepionkę przyjmie kolejne 150 osób. Przypomnijmy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu to tzw. szpital węzłowy. Szczepieni są tu wszyscy przedstawiciele zawodów medycznych. Do 29 grudnia chęć udziału w szczepieniu zgłosiło 520 pracowników szpitala i 368 przedstawicieli sektora medycznego z innych placówek lub firm współpracujących. Zapisy trwają.

(29. 12. 2020)