Jesteś pracownikiem ochrony zdrowia? Zaszczep się! PDF Drukuj Email

Ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID 19 dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu znalazł się w gronie tak zwanych szpitali węzłowych. Będą tu szczepieni wszyscy przedstawiciele sektora medycznego, nie tylko z „Czwórki”. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 20 grudnia.

Ze szczepień będą mogli skorzystać pracownicy: medyczni, działów technicznych, administracji, aptek (i inni), niezależnie od formy umowy (umowa o pracę, kontrakt, umowy cywilno-prawne).

Chętni powinni przesłać swoje zgłoszenie do 20 grudnia mailowo na adres: dschittek@szpital4.bytom.pl lub telefonicznie 508484087.

Zgłoszenie powinno zawierać:

• imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • telefon lub mail do kontaktu,
  • informację, czy dana osoba jest pracownikiem medycznym, czy nie.

Informacja o tym, kiedy rozpoczną się szczepienia i jak będzie przebiegał ich proces zostanie podana w późniejszym terminie.

Szczepionka składa się z dwóch dawek, a przed podaniem każdej z nich zostanie przeprowadzona kwalifikacja do szczepienia. Po drugiej dawce otrzyma się zaświadczenie o szczepieniu. Może to być kod QR z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel. Można otrzymać zaświadczenie także w formie papierowej.

Przed każdą dawką szczepionki zostanie przeprowadzona kwalifikacja do szczepienia, a fakt szczepienia odnotowany będzie w eKarcie Szczepień.

Chęć wzięcia udziału w szczepieniach oznacza zgodę na wyrażenie przetwarzania danych osobowych przez placówki realizujące ten projekt.

(16. 12. 2020)

Zdjęcie: Pixabay