Poł miliona zł dla WSS nr 4 na zakup sprzętu do walki z COVID 19 PDF Drukuj Email

Pół miliona złotych otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu od Grupy Kapitałowej Towarzystwo Finansowe Silesia. Pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu niezbędnego do walki z Covid-19. Umowa darowizny została podpisana dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w obecności marszałka Jakuba Chełstowskiego i Izabeli Domogały, członka zarządu województwa śląskiego.

Takie samo wsparcie uzyskał również Szpital Kolejowy w Katowicach. Dzięki dotacji bytomska placówka wzbogaci się o: przewoźny, cyfrowy aparat RTG (wartości 300 tys. zł), aparat do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej przez nos w systemie HFNC (162 tys. zł), komorę z przepływem laminarnym (29 tys. zł) i kardiomonitor (9 tys. zł).

Warto dodać, że w skład Grupy Kapitałowej Towarzystwo Finansowe Silesia wchodzą spółki: Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o., Torpol S.A., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Fabryka Kotłów „SEFAKO”S.A., Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. i Fabryka Elementów Złącznych S.A.

Fot.: slaskie.pl

(2. 12. 2020)