Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”„Modernizacja energetyczna budynków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wraz z instalacją systemu ogniw fotowoltaicznych i instalacją pomp ciepła w celu poprawy efektywności energetycznej modernizowanych budynków”


III stopień zabezpieczenia szpitalnego w bytomskiej „Czwórce” PDF Drukuj Email

 

Ruszył oddział dla pacjentów chorych psychicznie z potwierdzonym wynikiem SARS-CoV-2. Oddział ma 18 łóżek, stanowiska do tlenoterapii, pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym i gotowy jest do odciążenia innych oddziałów, które do tej pory samodzielnie niosły ciężar walki z pandemią w populacji osób z zaburzeniami psychicznymi na Śląsku.

 

W każdej sali zainstalowane są kamery oraz interkomy, a cały oddział wyposażony jest w nagłośnienie. Jest też stanowisko do zdalnych badań psychologicznych i lekarskich. To system komputerów z zainstalowanymi kamerami, mikrofonami i głośnikami – tłumaczy dr Wojciech Sołtys, kierownik Oddziału Psychiatrii. Wsparcie psychologiczne udzielane będzie zdalnie, a w razie potrzeby, za pośrednictwem komunikatora, pacjent skontaktuje się z rodziną.

 

Zainstalowane na salach chorych kamery dają personelowi możliwość monitorowania sytuacji i natychmiastowej reakcji, gdy zajdzie taka potrzeba. Niemniej w razie konieczności, personel będzie przy pacjentach 24 godziny na dobę – mówi szef Oddziału Psychiatrii. Oczywiście zmieniając się tak często, jak wymagają tego przepisy epidemiczne. Jeśli stan pacjentów z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 pogorszy się, zostaną przewiezieni na Oddział Pulmonologii dla chorych na COVID-19 bytomskiej „Czwórki”, gdzie również pozostawać będą pod opieką psychiatrów i psychologów.

(1. 12. 2020)