Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu. ::: Witamy ::: VI Sympozjum Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

VI Sympozjum Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego PDF Drukuj Email

VI Sympozjum Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego o międzynarodowym charakterze odbyło się w dniach od 9 do 10 października 2008 r. w Łodzi. Na sympozjum nie zabrakło lekarzy z naszego Oddziału Okulistycznego.

Tematyką wiodącą spotkania była współczesna problematyka jaskry młodzieńczej jak również nowe trendy w diagnostyce, zachowawczym i operacyjnym leczeniu jaskry. W sympozjum udział wzięły uznane autorytety z dziedziny glaukomatologii z kraju i zagranicy, co pozwoliło uczestnikom zapoznać się z najnowszymi światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie. W części oficjalnej odbyło się m.in. uroczyste wręczenie Dyplomu złotego Medalu Tadeusza Krwawicza - prof. Douglasowi Andersonowi (Bascom Palmer Eye Institute of Miami, USA), wykład prof. Douglasa Andersona pt. "Pierwsze objawy jaskrowe na tarczy nerwu wzrokowego" oraz Laudacja Laureata Medalu Jaskrowego.

Wśród najważniejszych sesji naukowych należy wymienić:
• Współczesna problematyka jaskry młodzieńczej
• Nowe metody diagnostyczne jaskry
• Obecne trendy w zachowawczym leczeniu jaskry
• Monitorowanie progresji jaskry
• Jaskra normalnego ciśnienia
• Co nowego w operacyjnym leczeniu jaskry?
• Czy można poprawić jakość życia chorych na jaskrę?
• Tematy wolne z dziedziny glaukomatologii
• Sesja plakatowa
• Kursy przedsympozjalne

Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na następne – VII Sympozjum Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.