Ewakuacja pacjentów na próbę PDF Drukuj Email

wozy straży pożarnej przed szpitalem

Próbną ewakuację pacjentów na wypadek wybuchu pożaru przeprowadzono w Oddziale Nefrologii naszego szpitala. Zorganizowali ją strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Takie ćwiczenia są okazją do nauki, jak w sytuacji zagrożenia minimalizować ryzyko utraty zdrowia i życia pacjentów, zapobiegać wybuchom paniki i chronić szpitalne mienie.

Strażacy koordynowali ewakuację pacjentów, sprawdzali, czy nikt nie został w zagrożonym pożarem oddziale. Z kolei dla personelu była to okazja, by przetestować procedury, według których należy postępować od momentu zauważenia ognia aż do zakończenia akcji ratowniczo-gaśniczej w przypadku rzeczywistego pożaru. Po zakończonej ewakuacji strażacy sprawdzali również drogi ewakuacyjne budynku.

Ćwiczenia przeciwpożarowe odbywają się w naszym szpitalu regularnie.

strażacy przed szpitalem