Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”


Śląskie dla kobiet. Badaj piersi PDF Drukuj Email

Zapobieganiu chorobom nowotworowym, a zwłaszcza rakowi piersi, poświęcona była konferencja "Apetyt na życie" z cyklu Inteligentna i Emocjonalna Służba Zdrowia", która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Jej organizatorem był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2. Konferencja to jeden z elementów trwającej w naszym regionie akcji "Śląskie dla Kobiet", bo rok 2018 został ogłoszony przez Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Profilaktyki Raka Piersi.

 

W trakcie organizowanych wydarzeń, specjaliści ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego edukują i zachęcają do profilaktyki, uświadamiają skalę zagrożenia chorobą, informują o ścieżce leczenia i miejscach, gdzie można uzyskać pomoc.

Działania profilaktyczne są bardzo ważne. Statystyki pokazują, że Polska jest krajem, w którym rak piersi wykrywany jest zbyt późno. Każdego dnia diagnozuje się go u 47 Polek. 17 tysięcy pacjentek poddawanych jest leczeniu, z czego ok. 6 tysięcy umiera. Samobadanie piersi może uratować co roku ok. tysiąca kobiet.

Jak krok po kroku badać piersi? Poradnik można pobrać ze strony slaskie.pl

 

prof Anita Oelejek na Sali Sesyjnej

Halina Bieda na Sali Sesyjnej UM

fragmernt ulotki zachęcającej do badania się