Złota odznaka od przedstawicieli biznesu PDF Drukuj Email

Wyróżnienie przyznało nam środowisko przedsiębiorców. Podczas uroczystej gali Regionalnej Izby Gospodarczej, która odbyła się w Operze Śląskiej w Bytomiu, w imieniu szpitala, Honorową Złotą Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odebrał dyrektor Jerzy Pieniążek.

Dr Jerzy Pieniążek kieruje zakładem pracy zatrudniającym ok. 1000 osób - mówił Leszek Dziub, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej (delegatury w Bytomiu). Poza tym, sprawne zarządzanie przez niego placówką uchroniło ją parę lat temu przed katastrofą finansową. Leszek Dziób odniósł się także do działalności naukowej i pracach nad wynalazkami dra Jerzego Pieniążka, które nie tylko rozsławiają Bytom, ale przysługują się też gospodarce – innowacje w medycynie, choć bywają drogie, w efekcie przyczyniają się do zmniejszenia kosztów leczenia, krótszego pobytu pacjenta w szpitalu i jego szybszy powrót na rynek pracy.

Wyróżnienie z rąk przedsiębiorców nobilituje – podkreśla dr Jerzy Pieniążek. Trzeba pamiętać, że dobrze funkcjonujący szpital musi pociągać za sobą współpracę z podmiotami gospodarczymi z wielu dziedzin. Staramy się, by świadczenie usług dla nas, wpływało pozytywnie na rozwój lokalnego rynku pracy.

Ludzie związani z medycyną otrzymali podczas piątkowego wieczoru (13 kwietnia) wiele wyróżnień. Prof. Aleksander Sieroń, ordynator Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, także otrzymał Honorową Złota Odznakę Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, a prof. Anita Olejek, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu uhonorowana została Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Prof. Jerzy Arendt otrzymał Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a dr Omran Ibrahim – Złotą Odznakę Zasłużony Dla Województwa Śląskiego.

Odbywające się od ponad 20 lat gale Regionalnej Izby Gospodarczej są okazją do podsumowań działalności śląskich firm i dyskusji na temat współpracy samorządu i biznesu.