Będziemy w "Kopalni reportaży" TVP Katowice PDF Drukuj Email

ekipa TVP Katowice na sali operacyjnej

O klipsowaniu tętniaka tętnicy szyjnej z zatrzymaniem akcji serca kilka tygodni temu mówiła cała Polska. Temat powraca. Tym razem nasza pacjentka, pani Aneta Daniel-Cudok, będzie bohaterką cyklu „Kopalnia reportaży” TVP Katowice. Miło nam, że ekipa katowickiego oddziału TVP odwiedziła i nas.

Przypomnijmy. Tę wyjątkową operację nasi lekarze wykonali w kwietniu. W trakcie klipsowania tętniaka tętnicy szyjnej u 32-letniej pacjentki, na kilkadziesiąt sekund zatrzymali trzykrotnie farmakologicznie, akcję serca, żeby odciąć dopływ krwi do mózgu. Dzięki temu uniknęli powikłań, które w przypadku klasycznej operacji, mogły wiązać się z niedowładem lub nawet zgonem pacjentki (więcej o tym przeczytasz tutaj ). Operacja przebiegła pomyślnie. Pani Aneta wraca do zdrowia. I razem z nami przeżywa medialną przygodę… Pani Aneto, serdeczne dzięki!

Zobacz zdjęcia z wizyty TVP, kliknijtutaj

wywiad w gabinecie dra Jerzego Pieniążka

dr Chrobak i dr Stanuszek na sali operacyjnej