Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”


Śląska Jesień ze Zdrowiem PDF Drukuj Email

 

Kilkaset osób odwiedziło stoisko Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu podczas Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem w CH Agora. Można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, skorzystać z porad z zakresu chorób kardiologicznych i naczyniowych.

 

  

 

Często podczas takich akcji zupełnym przypadkiem ludzie dowiadują się, że muszą jak najszybciej udać się do lekarza – mówi Michał Swoboda, szef Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej bytomskiej „Czwórki”. Kilka osób, które odwiedziło nasze stoisko miały bardzo podwyższony poziom glukozy we krwi. Oczywiście badanie glukometrem nie jest właściwym sposobem na zdiagnozowanie choroby. W przypadku tych osób, trzeba jak najszybciej wykonać badanie laboratoryjne.

Kolejki chętnych ustawiały się również do pomiaru ciśnienia. Osoby, których ciśnienie było niepokojąco wysokie, kierowane były na rozmowy z lekarzem kardiologiem. Takie eventy są potrzebne, bo są one niejednokrotnie jedyną okazją do szybkiej konsultacji ze specjalistą, na które czeka się miesiącami w kolejkach – podsumowuje Aleksander Włodarczyk, kierownik Pracowni Hemodynamiki Serca WSS nr 4.

Nic dziwnego zatem, że pełne ręce roboty miał też m.in. dr Rafał Grymin z Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej, który sprawdzał czy u zgłaszających się do niego osób występuje miażdżyca nóg, a jeśli tak, to w jakim nasileniu.

 

wiecej zdjęć zobaczysz tutaj