Śląska Jesień ze Zdrowiem PDF Drukuj Email

Kilkaset osób odwiedziło stoisko Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu podczas Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem w CH Agora. Można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi, skorzystać z porad z zakresu chorób kardiologicznych i naczyniowych.

Często podczas takich akcji zupełnym przypadkiem ludzie dowiadują się, że muszą jak najszybciej udać się do lekarza – mówi Michał Swoboda, szef Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej bytomskiej „Czwórki”. Kilka osób, które odwiedziło nasze stoisko miały bardzo podwyższony poziom glukozy we krwi. Oczywiście badanie glukometrem nie jest właściwym sposobem na zdiagnozowanie choroby. W przypadku tych osób, trzeba jak najszybciej wykonać badanie laboratoryjne.

Kolejki chętnych ustawiały się również do pomiaru ciśnienia. Osoby, których ciśnienie było niepokojąco wysokie, kierowane były na rozmowy z lekarzem kardiologiem. Takie eventy są potrzebne, bo są one niejednokrotnie jedyną okazją do szybkiej konsultacji ze specjalistą, na które czeka się miesiącami w kolejkach – podsumowuje Aleksander Włodarczyk, kierownik Pracowni Hemodynamiki Serca WSS nr 4.

Nic dziwnego zatem, że pełne ręce roboty miał też m.in. dr Rafał Grymin z Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej, który sprawdzał czy u zgłaszających się do niego osób występuje miażdżyca nóg, a jeśli tak, to w jakim nasileniu.

wiecej zdjęć zobaczysz tutaj