Doktor mówił, publiczność słuchała i pytała PDF Drukuj Email

siedzą: A. Sojka, J. Pieniążek, A. Pustułka

Bóle kończyn mogą mieć wiele przyczyn, żeby je zminimalizować, trzeba poznać ich dokładne przyczyny, a w tym musimy pomóc lekarzom – przekonywał dziś dr Jerzy Pieniążek, neurochirurg, dyrektor WSS nr w Bytomiu w trakcie Spotkań Medycznych im Krystyny Bochenek w studiu Polskiego Radia Katowice.

Podczas wizyty u lekarza warto sprecyzować, czy ból ma charakter nagły, czy narastający. Czy wzmaga się, a jeśli tak, to kiedy. Trzeba również wspomnieć o innych dolegliwościach, których nie kojarzymy z bólem nóg, takich jak choroba tarczycy czy łuszczyca. Uczestnicy spotkania pytali o nocne skurcze łydek, haluksy, a także popularny ostatnio syndrom RLS.

Szczegółów nie będziemy zdradzać, zachęcamy do czytania i słuchania. Relacji ze Spotkań Medycznych będzie można posłuchać 13 czerwca w Radiu Katowice o 13.00 i 21.00, zaprasza Anna Sojka. Czytelnikom Dziennika Zachodniego, 17 czerwca, zrelacjonuje spotkanie Agata Pustułka.

Więcej zdjęć zobaczysz tutaj