„Zęby rekina” podbijają media:-) PDF Drukuj Email

dr Pieniążek i dr Ciupik na planie Pytania na Śniadanie

Cudowna atmosfera na planie i nowe doświadczenia – dr Jerzy Pieniążek opowiadał 13 marca w „Pytaniu na Śniadanie”, porannym programie Dwójki, o Sliderze - implancie, który pomaga chorym na kręgozmyk. Towarzyszył mu dr Lechosław Ciupik, bioinżynier z Zielonej Góry, pomysłodawca implantu.

Przypomnijmy, bytomscy neurochirurdzy wnieśli ogromny wkład w pracę nad wynalazkiem. Pracowali nad nim wspólnie z lekarzami z Zakopanego i Brukseli. Patent na jego wykorzystanie kupiło wiele krajów na świecie, w tym Stany Zjednoczone, Chiny czy Rosja. Nasi lekarze szkolą kolegów po fachu w kraju i za granicą, zanim metoda lub licencja zostanie tam dopuszczona do użytku.

Slider cieszy się również ogromnym zainteresowaniem mediów, co nas bardzo cieszy.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pacjentów, którzy zgadzają się opowiedzieć dziennikarzom o życiu przed i po operacji. Życzymy Państwu szybkiego powrotu do zdrowia!

Więcej zdjęć z planu można obejrzeć tutaj

Cały program można obejrzeć tutaj

dr Pieniążek i dr Ciupik prezentują wynalazek