20 lat Pracowni Hemodynamiki Serca PDF Drukuj Email

30 tysięcy koronarografii, kilkanaście tysięcy koronaroplastyk, tysiące wyleczonych pacjentów po zawałach serca - Pracownia Hemodynamiki Serca WSS nr 4 w Bytomiu ma już 20 lat. Na jubileusz przyjedzie wielu wybitnych śląskich kardiologów.

Zaproszeni zostali m.in.: dr hab. med. Marek Gierlotka, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Kardiologii; prof.dr hab.n.med. Marek Deja, Kierownik Oddziału Kardiochirurgii Górnośląskiego Centrum Medycznego; prof. Andrzej Ochała, Kierownik Zakładu Kardiologii Inwazyjnej Górnośląskiego Centrum Medycznego. Do Bytomia przyjedzie też prof. Adam Witkowski, członek Zarządu EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Przeprowadzi dwa zabiegi wszczepienia nowego stentu wieńcowego o zmiennej średnicy (takie stenty były do tej pory wszczepiane w zaledwie kilku klinikach kardiologicznych w Polsce).

Obchody 20-lecia Pracowni Hemodynamiki odbędą się 27 września w WSS nr 4