Kongres Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów w Lublinie PDF Drukuj Email
      W dniach 23-26. 09.2015r. lekarze Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii naszego Szpitala uczestniczyli w „Połączonym Kongresie Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów z Deutsche Gesellschaft fur Neurochirurgie” w Lublinie. Była to idealna okazja by spotkać się z największymi w Polsce autorytetami w dziedzinie medycyny oraz wymienić doświadczenia kliniczne z kolegami z różnych ośrodków w Polsce i Niemczech. Kultywując najlepsze tradycje kliniczne i naukowe naszego Oddziału, zaprezentowaliśmy trzy prace naukowe oparte na materiale własnym:
  1. Chrobak W., Satnuszek A., Trompeta J.: Guzy przerzutowe kanału kręgowego.
  2. Trompeta J., Larysz D.: Wpływ parametrów morfometrycznych kompleksu tętnicy łączącej przedniej na wynik leczenia endowaskularnego chorych po krwawieniu podpajęczynówkowym.
  3. Stanuszek A., Chrobak W.: Tętniak tętnicy korzeniowej imitujący nowotwór kanału kręgowego.

Prace zebrały pochwały za interesujące przedstawienie rzadkich przypadków w medycynie oraz za dojrzałą formę prezentacji przed gronem wybitnych neurochirurgów (cytat prowadzących sesje). Dlatego Kongres uważamy z bardzo udany, gdyż pozwolił zwrócić uwagę na nasz bytomski ośrodek na forum międzynarodowym.