Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”„Modernizacja energetyczna budynków Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wraz z instalacją systemu ogniw fotowoltaicznych i instalacją pomp ciepła w celu poprawy efektywności energetycznej modernizowanych budynków”


Październik miesiącem walki z rakiem piersi PDF Drukuj Email

Dzień 17 października to w naszym kraju oficjalny Dzień Walki z Rakiem Piersi
Według smutnych statystyk w krajach Unii Europejskiej co 2 minuty wykrywany jest nowotwór piersi u kobiet, co 6 minut jedna z nich przegrywa walkę o życie.


Według smutnych statystyk w krajach Unii Europejskiej co 2 minuty wykrywany jest nowotwór piersi u kobiet, co 6 minut jedna z nich przegrywa walkę o życie. W Polsce mamy równie przerażające statystyki: co roku odnotowuje się około 14 tysięcy przypadków zachorowań na raka piersi, z czego prawie połowa chorujących kobiet umiera. Pocieszeniem są wyniki badań epidemiologów, z których wynika, że w ostatnich latach liczba zachorowań w kraju spada, a wiedza społeczna na ten temat wzrasta. Najważniejsza jest profilaktyka oraz świadomość, że przyczyną powyższych statystyk jest najczęściej zbyt późne wykrycie nowotworu.
Konieczność wizyty u lekarza pojawia się gdy pacjentka ma następujące objawy:
- piersi tracą symetrię,
- ból piersi od dłuższego czasu (szczególnie w tym samym miejscu),
- powiększone węzły chłonne pod pachami,
- wciągnięta lub nadmiernie wypukła brodawka, wydzielina z brodawki,
- wykrycie guzka podczas samokontroli piersi.
W naszym szpitalu działa prężnie Poradnia Onkologiczna przyjmująca pacjentki bez skierowania. Termin wizyty ustala lekarz po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną. Poradnia zlokalizowana jest w budynku „C1” – wejście od ul. Axentowicza lub od strony al. Legionów (tel. 032/ 396-45-83).
Godziny pracy poradni:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 7.00-14.35
środa - 7.00-18.00