Oddziały
Mamom, mamusiom, mateńkom PDF Drukuj Email

Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka”.

    abp Stanisław Wielgus

 

Corocznie w Polsce 26 maja obchodzi się Dzień Matki. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. W tym wyjątkowym dniu są one obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

 

Mało kto wie, że początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, kiedy kultem otaczano matki – boginie, jako symbole płodności i urodzaju. Natomiast w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki obchodzono je składaniem matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. Początkowo obchodzone jako Dni Matczynej Pracy, później jako Dzień Matek dla Pokoju aż po przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki. W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie.

 

Wszystkim mamom, mamusiom, mateńkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Niech zawsze szczęście
Twoje Życie opromienia.
Niech nigdy nie zasmuci
Żadna troska Twego czoła.
W gronie dzieci jak najdłużej
Żyj szczęśliwa i wesoła!

 

 

J.K