Oddziały
Tylko 5 – 10 minut, a można uratować komuś życie! PDF Drukuj Email

Właśnie tyle czasu trwa oddanie ok. 450 ml. krwi, która podawana jest w stanach zagrożenia życia. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Potrzebują jej chorzy w oddziałach zabiegowych, leczeni z powodu chorób nowotworowych, po ciężkich urazach i krwotokach. Dla każdego z nas, dla naszych najbliższych, może nagle potrzebna być krew. Pamiętajmy o tym. Jeżeli więc jesteś zdrowy oddając krew możesz podarować drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze - zdrowie, a nawet życie.

W okresie wakacyjnym drastycznie spada ilość pobieranej krwi a zapotrzebowanie na nią znacznie wzrasta. O tym, jak ważna jest krew i jej składniki w przypadku ratowania zdrowia i życia pacjenta personelu medycznego nie trzeba przekonywać. Dlatego prosimy o włączenie się w akcję pozyskania tego cennego „leku” wszystkich pracowników a także zachęcenie rodzin pacjentów do oddania krwi.

Zbieramy krew dla bytomskich szpitali” w takim celu w dniu 16 lipca w godzinach od 10.00 – 17.00 na bytomskim Rynku odbędzie się zbiórka krwi.

W związku z tym, że honorowemu krwiodawcy przysługuje dzień wolny dyrekcja umożliwiła skorzystanie z tego uprawnienia w dniu uzgodnionym z kierownikami poszczególnych jednostek organizacyjnych.

Zapraszamy wszystkich nieobojętnych do udziału w akcji!

Aby oddać krew:

  • trzeba być zdrowym

  • mieć od 18 do 65 lat

  • ważyć co najmniej 50 kg

  • mieć dokument tożsamości ze zdjęciem

UWAGA: przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia !

Więcej informacji na temat donacji i terminach zbiórek krwi można uzyskać pod adresem: www.rckik-katowice.com.pl