Oddziały
Akcja profilaktyczna podczas Święta Bytomia PDF Drukuj Email

Dnia 6 czerwca pracownicy szpitala wzięli czynny udział w V Dniach Organizacji Pozarządowych. W tym dniu wspólnie z przedstawicielami Śląskiej Ligi Walki z Rakiem, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego zorganizowano na bytomskim Rynku punkt zdrowotno – informacyjny.

 

Udzielano porad profilaktycznych, prowadzono dystrybucję materiałów edukacyjnych, wykonywano bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego krwi, tkanki tłuszczowej, badanie stanu skóry oraz prowadzono pokazy i ćwiczenia z zakresu udzielania I pomocy przedlekarskiej na fantomie. Równolegle w Laboratorium szpitalnym przy al. Legionów 10 można było wykonać bezpłatne badanie morfologii krwi i poziomu glukozy.

 

 

 

Podstawowym celem akcji była szeroko pojęta edukacja dotycząca profilaktyki chorób nowotworowych w ramach Śląskiej Wiosny Onkologicznej 2009. Dzięki uprzejmości Śląskiej Ligi Walki z Rakiem akcja zaopatrzona została w materiały edukacyjne dot. profilaktyki chorób nowotworowych. Uczestnicy akcji przekonywali, że przed rakiem można skutecznie się uchronić, dbając o zdrowie i stosując odpowiednią profilaktykę, która wcześnie zastosowana pomaga uniknąć niejednego ludzkiego dramatu.

 

 

Wiedzą na temat chorób nowotworowych z mieszkańcami Bytomia dzielił się lekarz Oddziału Onkologii – dr Andrzej Witkoś oraz Joanna Romańczyk - prezes Śląskiej Ligi Walki z Rakiem.

 

 

Stoisko szpitala cieszyło się dużym zainteresowaniem, co wskazuje na celowość naszych działań. związanych z promocją zdrowia Tego typu akcje profilaktyczne są potrzebne. Tworzą okazję do zachęcenia mieszkańców do stosowania badań profilaktycznych, które stanowią podstawę wczesnego wykrycia choroby, a co za tym idzie – jej skutecznego leczenia.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z reportażem TV Silesia pt. „Wiosna Onkologiczna” www.tvs.pl/informacje/11663/