Oddziały
Pogadanka zdrowotna w przedszkolu PDF Drukuj Email

Dnia 30 maja na zaproszenie personelu dydaktycznego oraz dzieci z Przedszkola nr 4 w Bytomiu pracownicy szpitala uczestniczyli w pogadance na temat dbania o zdrowie swoje i innych. Festyn był równocześnie okazją do rozmów z rodzicami i kadrą pedagogiczną przedszkola w ramach Śląskiej Wiosny Onkologicznej 2009 pod hasłem „Twoje dziecko też jest zagrożone chorobą nowotworową”.

 

Podczas spotkania omówiono znaczenia zawodu lekarza i pielęgniarki dla zdrowia ludzi, aby dzieci zrozumiały potrzebę wizyt kontrolnych u lekarza pediatry i nie tylko. Zwracano uwagę dzieci na możliwość zarażenia się chorobą, zapoznano ze sposobami przeciwdziałania zarażeniu się np. niekorzystanie z tych samych naczyń, zasłanianie ust w czasie kaszlu czy kichaniu, wpajano dbanie o czystość.

Podopiecznych przedszkola zachęcano również do spożywania dużej ilości warzyw i owoców oraz innych zdrowych produktów, takich jak: mleko, sery, ciemne pieczywo. Potrzebę mycia rąk, przede wszystkim po wyjściu z toalety i przed posiłkami podkreślała prowadząca pogadankę z dziećmi pielęgniarka epidemiologiczna Grażyna Gałka – Ćwik.

 

 

Ponadto dzieci brały udziału w konkursach plastycznych oraz wiedzy o czystości, które miały na celu wypracowanie postaw prozdrowotnych u najmłodszych.

Dorosłych edukowano poprzez ulotki i materiały informacyjne Śląskiej Ligi Walki z Rakiem i zapraszano do wykonywania bezpłatnych badań morfologii krwi w naszym Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej.

 

 

Materiały dla najmłodszych w postaci książeczek, kolorowanek, kredek, mazaków, farb, plasteliny oraz słodkich upominków ufundowała firma Medicare – serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu akcji.