Oddziały
Spotkanie opłatkowe lekarzy emerytów PDF Drukuj Email


W dniu 18 grudnia odbyło się po raz trzeci wigilijne spotkanie opłatkowe dla lekarzy emerytów z naszego miasta. Na spotkanie przybyło około 80 osób. Gospodarzem spotkania był dr Jacek Kozakiewicz – Przewodniczący Delegatury Bytomskiej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz członek Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

Dr Kozakiewicz powitał w gościnnych progach szpitala emerytowanych przedstawicieli bytomskiego środowiska medycznego przy dźwiękach kolęd. Refleksjami na temat religijnego wymiaru świąt Bożego Narodzenia podzielił się o. Andrzej Rojewski z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu, składając życzenia świąteczne wraz z błogosławieństwem duszpasterskim. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Prezydent Piotr Koj, który złożył serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne dla całego środowiska medycznego. Następnie głos zabrał Dyrektor szpitala. Nawiązując do wypowiedzi przedmówców Dyrektor Janusz Szymanowski złożył najlepsze życzenia świąteczne zebranym gościom. Dyrektor powiedział, że w tak uroczystej chwili nasuwają się na myśl dwie wartości uniwersalne dotyczące zasług emerytowanych lekarzy. Szacunek i wdzięczność. Szacunek za ogromny, wieloletni wkład pracy oraz wdzięczność za opiekę nad pacjentami.

 

Ponadto podczas spotkania przekazano kilka ważnych informacji dla bytomskich emerytowanych lekarzy. Zebranych poinformowano, że w dniu 4 listopada z inicjatywy dr Kozakiewicza odbyło się wstępne spotkanie inaugurujące powołanie Bytomskiego Klubu Lekarzy Seniorów. Klub będzie miał na celu integrację środowiska lekarskiego poprzez wspólne spotkania, wyjścia do opery, teatru, wycieczki do ciekawych miejsc. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do klubu poproszono o kontakt telefoniczny. Prezydent Piotr Koj wyraził chęć wsparcia działalności omawianego klubu.

 

Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne, a zgromadzeni najczęściej życzyli sobie zdrowia i wszelkiej pomyślności. Możliwość przełamania się opłatkiem z wszystkimi uczestnikami, składane życzenia, wspomnienia przy stole oraz wspólne kolędowanie pozostawiły niezatarte wrażenie z tego spotkania.