Śląska Liga Walki z Rakiem PDF Drukuj Email

Śląska Liga Walki z Rakiem to pozarządowa, niezależna organizacja non-profit, prowadzącą szeroką działalność w ramach misji: organizowanie i prowadzenie działalności, zmierzającej do zapobieganie powstawaniu nowotworów złośliwych, ratowanie ludzkiego życia i ograniczenie cierpienia osób chorych na raka.

Śląska Liga Walki z Rakiem zajmuje się rozpowszechnianiem na terenie województwa śląskiego informacji na temat zapobiegania powstawaniu nowotworów, wczesnego wykrywania raka, metod leczenia oraz sposobów rehabilitacji po leczeniu.

W tym celu prowadzi edukację prozdrowotną, udziela pomocy osobom chorym i ich rodzinom, reprezentuje pacjentów onkologicznych i chroni ich prawa, wydaje i rozpowszechnia materiały oświatowo - zdrowotne, inicjuje kampanie na rzecz zdrowia, propaguje zdrowy styl życia i zdrowe środowisko. Fundusze na realizacje zadań, Śląska Liga Walki z Rakiem pozyskuje ze składek członkowskich, dotacji do programów zdrowotnych oraz z darowizn.

Wynikiem nawiązania współpracy z Ligą jest przystąpienie WSzS nr 4 w Bytomiu do akcji „Śląska Wiosna Onkologiczna 2009”, która w ten sposób zawitała po raz pierwszy do naszego miasta.

Dla zainteresowanych podajemy kontakt:

Zarząd Główny ŚLWR

Ul. Sokolska 70